Historia szkoły

Budynek naszej szkoły powstał w latach siedemdziesiątych i mieści się na Osadzie Jana. Jest to jedna ze spokojniejszych i najbardziej malowniczych dzielnic Tarnowskich Gór. Pierwotnie w tym budynku mieściła się Szkoła Podstawowa nr 4, która cieszyła się opinią jednej z najlepszych placówek w mieście. Reforma edukacji wprowadziła zmianę w zagospodarowaniu naszego budynku  i we wrześniu 1999 roku rozpoczął swoją działalność Zespół Szkół Publicznych nr 3, którego integralną częścią była wygasająca Szkoła Podstawowa nr 4 i nowo utworzone Publiczne Gimnazjum nr 3. Pierwsi absolwenci naszego gimnazjum opuścili mury naszej szkoły w czerwcu 2002 roku a ostatni absolwenci podstawówki zamknęli jej drzwi na zawsze w 2004 roku. Od tej chwili przestaje istnieć Zespół Szkół publicznych nr 3, a  Publiczne Gimnazjum nr 3 zostało jedyną szkołą mieszczącą się w budynku przy ulicy Zacisznej 17.

Funkcja dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach została powierzona panu magistrowi Jerzemu Cieślińskiemu, który na codzień kieruje zespołem młodych i ambitnych nauczycieli, którzy  swoją pracę traktuje bardzo poważnie. Przez ich zapał nasza szkoła jest uważana za szkołę bezpieczną i posiadającą wysoki poziom nauczania. Mimo to nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby każdy uczeń czuł się w naszych murach bardzo dobrze. Nauczyciele służą pomocą wszystkim uczniom, którzy jej potrzebują.

Nasza szkoła oprócz świetnego personelu  posiada cały czas unowocześnianą bazę dydaktyczną. Dysponujemy nową pracownią komputerową, dwie sale gimnastyczne i boisko do piłki plażowej.

Gimnazjum zakończyło działalność w roku 2018.

Od roku 2017 w budynku szkoły uczą się uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach.